12:39 pm - Cumartesi Nisan 19, 2014

Burun Tıkanıklığı Tedavisi

Written by | 02 Ocak 2012 | 0

Burun tıkanıklığı pek çok insanın maruz kaldığı rahatsızlıklardan bir tanesidir. Burun tıkanıklığı gribal hatalıklar ve üst solunum yolu rahatsızlıklarında karşımıza çıkan durumlar arasında yer alıyor. Burun tıkanıklığı aynı zamanda günlük yaşama da zarar veren bir rahatsızlıktır. Burun tıkanıklığının tedavisi için yapmanız gerekenleri öğrenmek istiyorsanız sizler için yaptığımız araştırmaya gözatabilirsiniz…

Burun Tıkanıklığı Tedavisi

Tükettiğimiz gıdalarla da burun tıkanıklığına çare bulabiliriz. Dr. Gürkan Kubilay’ın verdiği reçeteye göre kışın hergün elma suyu, siyah üzüm suyu, kızılcık suyu, armut suyu ya da nar suyu grubundan 3 tanesini karıştırıp içmek burun tıkanıklıklarını açıyor. Dr. Kubilay kendisinin kış aylarında hergün elma nar ve siyah üzüm suyunu karıştırıp içtiğini bu şekilde burun tıkanıklıklarının açıldığını söylüyor.

Bunlardan başka , bir yemek kaşığı kadar çörek otu, kıyılmış 5 dal maydanoz ve 3 parmak büyüklüğünde kesilmiş kırmızı lahanayı havanda dövün. 10dakika 1 su bardağı su ile kaynatın ve soğumaya bırakın. Oda sıcaklığında bir ısı ile 3 er damla burnunuza damlatın.

Başka bir reçete de buğu yöntemi şeklinde. Bir tutam papatya, bir tutam nane ve ince doğranmış soğan , üzerine kaynar su dökülüp, günde 3 kere, 5′er dakika buharı solunacak.

Bu tedavi , küçükler için uygulaması biraz zor olabilir. Büyükler için ideal bir reçetedir.

138 total views, no views today

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
Filed in: Genel

No comments yet.

Leave a Reply