11:52 pm - Perşembe Nisan 24, 2014

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı

Written by | 29 Ekim 2009 | 0

Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 86. yılı yurt genelinde, milletimizin tüm bireylerinin kenetlenişi ile kutlanmaya başlandı.
 
 Muğla’daki kutlamalara da, ülke genelinde olduğu gibi, 28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00 ten itibaren, Muğla Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ve Anıt Şeref Defterinin Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak tarafından imzalanmasıyla başlandı.
 
 Çelenklerin konulması nedeniyle, okullardan seçilmiş öğrenci gruplarıyla, askeri birliklerin yanı sıra, protokole ait kişiler, kamu ve özel kuruluşların temsilcileri, Cumhuriyet Alanı’ndaki yerlerini aldıktan sonra, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk’ün ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
 
 Bu sırada bağımsızlığımızın simgesi olan, Şanlı Türk Bayrağı da göndere çekildi. Bu sırada, Muğla Valiliği ve tüm kuruluşların çelenkleri anıta konuldu.
 
 Cumhuriyetimizin 86. kuruluş yıl dönümü nedeniyle, Anıt Şeref Defteri de, Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak tarafından imzalandı.
 
 Vali Altıparmak, Anıt Şeref Defterine şunları yazdı.
 
 “ ATAM,
 
 Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 86. yılında saygıyla ve minnetle huzurunuzdayız. Yüce Türk Milleti’ne güvenerek, bize verdiğin, Cumhuriyeti koruma ve yaşatma görevini, azim ve kararlılıkla yerine getirmemizin bir güvencesi olarak, onur ve gururla görevimizin başındayız.
 
 Birliğimizi ve dirliğimizi koruyarak, ülkemizi gösterdiğin hedefe taşıyabilmek için, yine gösterdiğin aydınlık yolda ilerliyoruz.
 
 Siz rahat uyuyun ATAM!..”
 
 Anıt Şeref Defterini’nin imzalanmasından sonra da, çelenk sunma töreni sona erdi. Kutlamalara, yarın Atatürk Stadı’ndaki etkinliklerle devam edecek.
 
 Gece de Muğla Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ve eşinin verecekleri “Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu”na yer verilecek.

76 total views, no views today

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
Filed in: Genel

No comments yet.

Leave a Reply