6:11 am - Pazar Nisan 20, 2014

Deniz Gezmiş ile ilgili sözler

Written by | 22 Nisan 2013 | 0
deniz gezmişin sözleri

Deniz Gezmisin Sozleri – Deniz Gezmis Sozler (en ozlu sozler – deniz gezmiş güzel sözleri)

deniz gezmişin sözleri

Deniz Gezmiş Sözleri
Öteden beri arz etmiş olduğum gibi, bu ülkede anayasa’yı en fazla savunanlar bizleriz. Anayasa’yı ihlal edenlerse ortadadır. Anayasa’nın uygulanmasını isteyen gene bizleriz. Anayasa’yı uygulamayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır. Ve yine o kişiler bizim kellemizi istemektedirler.iddia makamı bizim vermekte olduğumuz bağımsızlık savaşına karşıdır,türkiye cumhuriyeti anayasasının hukukuna karşı,reformlara karşıdır.

Deniz Gezmisin Sozleri
35 milyon metrekare vatan toprakları işgal altındayken,bizim milli bütünlüğü bozmakla suçlanmamız gülünçtür.mustafa kemal sağ olsaydı çok şaşırırdı.hareketimiz tamamen anayasal bir harekettir.anayasamızın başlangıç ilkesinde belirtilen ulusun zulme karşı direnme hakkını kullandık.bu sebeble anayasal bir davranışta bulunduk.

Deniz Gezmis Sozler
Biz hiçbir zaman bütün çabamıza rağmen türkiye’nin bağımsızlığını temin edemedik. Bugüne kadar da bu özlem içinde kaldık.

Deniz Gezmis Son Sozleri
(idam sehpasında)yaşasın marksizm-leninizm! Yaşasın türk ve kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler! Kahrolsun emperyalizm!

Deniz Gezmis Son Sozleri
(son mahkeme savunmasında)yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye’nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yasındayken kendimi türkiye’nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum.

Deniz Gezmiş Sözleri
Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden, halkımızın bağımsızlığı ve mutluluğu için savaştık!.

Deniz Gezmiş Sözleri
Ben amerikan emperyalizmine, sovyet revizyonizmine, romen soytarılığına, bulgar dalkavukluğuna karşı bir türk devrimcisiyim.

Deniz Gezmiş Sözleri
İddianamede geçen ve bana atfedilen bir cümleyi kabul etmiyorum. Ben silahımı halka ve orduya karşı kullanmadım, ancak vatan hainlerine karşı kullanmak maksadıyla taşıdım ve ‘halka ve orduya karşı kullanırım’ şeklinde beyanda bulunmadım.

Deniz Gezmiş Sözleri
Her ölen,bir kişilik ölümünü olmuş.(vietnam’da ölenler için)

Deniz Gezmiş Sözleri
Türkiye’nin bağımsızlığından başka birşey istemedik ve hayatımızı bu yola koyduk.varlığımızı türkiye adına armağan ettik.bunun aksini iddia edenler vatan hainidir.

Hayatı kaybetmekten daha acı bir şey vardır”Yaşamın anlamını kaybetmek” Deniz Gezmişin Son Sözleri

Korkaklar Ecelleri Gelmeden Birkaç Kez Ölürler , Cesurlar ise Ölümü Sadece Bir Kez Tadarlar..

Üç tane polis beni aldıklarında anladım ki sahiden üç yanlış bir doğruyu götürüyormuş.

Nihat Doğan, Deniz Gezmiş’in 66′ıncı yaşını sayfasına yazdığı ‘Ve bugün Deniz Gezmiş 66 yaşında mekanın cennet olsun. Benim dava arkadaşım. Seni unutmayacak, unutturmayacağız’ mesajıyla kutladı. 

Gezmiş’ten ‘dava arkadaşım’ diye bahseden Doğan bazı Twitter kullanıcıları tarafından sert bir dille eleştirildi.    

19399305

Ünlü türkücü kendini eleştirenlere aynı sertlikle yanıt verdi.

“Deniz Gezmiş’i anlamadığımı iddia eden Ey bre cahiller, siz anladığınız için mi Deniz’i asan darbeci statükoya aşık, milli iradeye düşmansınız. Deniz Gezmiş ruhu solcu, bedeni faşist, boyu fındık kabuğu kadar küçük bir Kemalizm’e sığmayacak kadar büyük bir isimdir. O halkın kahramanıdır. M. Kemal ile Kemalizm arasındaki farkı anlamayan sizler gibi cahiller ne içer, nasıl bir kafa yaşar anlamadım gitti.”  

554 total views, no views today

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
Filed in: Deniz Gezmiş Sözleri, ÜNLÜLERİN SÖZLERİ

No comments yet.

Leave a Reply