9:42 am - Perşembe Nisan 17, 2014

Mevlananın hoşgörü ile ilgili sözleri

Written by | 09 Şubat 2013 | 0
Mevlananın hoşgörü ile ilgili sözleri

Mevlananın hoşgörüyle ilgili sözleri

Aşağıdaki Mesaj Alanından mevlananın hoşgörü ile ilgili sözleri Kategorisine Konu ile İlgili Bildiğiniz hoşgörü abidesi mevlana, mevlana hoşgörü, hz mevlana nin sozleri, mevlana hoşgörü anlayışı, mevlana hoşgörü şiirleri, mevlana hoşgörü sözleri, mevlana ve hoşgörü, mevlananın hoşgörü ile ilgili sözleri, sevgi ile ilgili sözleri, güzel söz, şiir v.b. varsa Mesaj Gönderebilirsiniz…

Karşısındakilerle ilişkide bulunan kişi, bu kim olursa olsun hoşgörü ile kabul edilmelidir. İnsanlara saygı ile yaklaşmak, arada daha derin ve olumlu bir ilişki kurulabilirlik imkanı sağlıyor. İnsana, hoşgörü ile saygın bir kişi olarak davranılması, insanın en büyük beklentilerinden birisidir.

  • Gel, gel, ne olursan ol yine gel. İster kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel. Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel.”
  • “Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.”
  • “Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.”
  • “Her gün bir yerden bir yere göçmek ne iyi. Her gün bir yere konmak ne güzel. Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş. Dünle beraber gitti cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.”
  • “Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız! Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir”
  • Hz Mevlana der: Beni benden alan gözlerin nerde. Yurdumu saran çiçeklerin nerde. Onca memleketler gezdim. Beni ahirete götüren yolun nerde. Hz Mevlana söyler herkes onu dinler. İşte derler: Gözlerimizi açan çiçek burda.

510 total views, no views today

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
Filed in: Mevlana Sözleri, ÜNLÜLERİN SÖZLERİ

No comments yet.

Leave a Reply