2:29 pm - Cumartesi Nisan 19, 2014

Örnek İş Adamları ve Hayırseverler Ödüllerini Aldı

Written by | 15 Temmuz 2009 | 0

Muğla Valisi Dr. Ahmet ALTIPARMAK, Bodrum’lu hayırsever Cemal USLU’nun tüm varlıklı kişilere güzel bir örnek olduğunu söyledi.TBMM Başkanlık Divanı’nın değerlendirmesi sonucu, 62′si şahıs, 6′sı dernek ve vakıf olmak üzere, toplam 68 sivil toplum örgütü ve şahsa Üstün Hizmet Ödülü verilmesi kararlaştırıldı.
 
 Muğla İl Genel Meclisi’nin geçtiğimiz ay yapılan toplantısında TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne aday gösterilen Bodrumlu işadamı Cemal USLU ödülünü Meclis’te aldı.
 
 Muğla Valisi Dr Ahmet ALTIPARMAK, Muğla Valiliğinin ve İl Genel Meclisinin üstün hizmet ödülüne aday olarak gösterdiği, Bodrum’lu Hayırsever Cemal USLU’un, TBMM’ce üstün hizmet ödülü verilenler arasına olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Vali ALTIPARMAK, 12 milyon liralık harcamayla, Bodrum’a 16 derslikli eğitim tesisi yaptıran hasırsever Cemal USLU’nun, tüm varlıklı kişilere örnek olduğunu kaydetti. Cemal USLU adının, bu okullarda eğitim öğretimini sürdürecek olanlarca, kuşaklar boyu saygıyla ve şükranla anılacağını belirten Vali ALTIPARMAK, Bodrum İlçesinin okul ve derslik yaptırma yarışında önde olduğunu sözlerine ekledi.
 
 Öte yandan Muğla bölgesinde turizm sektöründe başarılı çalışmalara imza atan Vural ÖGER’e de Üstün Hizmet Ödülü verildi.
 
 Cemal USLU kimdir?
 
 1925 yılında Bodrum’da dünyaya geldi. İlkokulu Bodrum’da okudu. Başarılı bir öğrenci olmasına rağmen babasının çekirdekten tüccar yetiştirme düşüncesiyle okula devam edemedi. Babasının iş yerinde önce yardımcı sonra da iş sahibi olarak ticarete atıldı. 1949 yılında Mahinur hanımla evlendi. Aktif ticaret hayatına 1991 yılına kadar devam etti.
 
 Bodrum’da 16 derslikli 480 öğrenci kapasiteli Mahinur-Cemal USLU İlköğretim Okulunu ve spor salonunu inşa etti. Okula yaptırılan hizmetlerin toplam bedeli 12 milyon TL.
 
 Bodrum’lu hayırseverler Mahinur ve Cemal USLU çiftine, sağlıklı bir ömür temenni ediyor ve kutluyoruz.

56 total views, no views today

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
Filed in: Genel

No comments yet.

Leave a Reply