4:11 am - Çarşamba Nisan 16, 2014

Sinir Sıkışması Belirtileri

Written by | 24 Nisan 2012 | 0

Sinir sıkışması hastalığının sebepleri, belirtileri ve hakkındaki tüm önemli bilgileri sizler için araştırdığım yazımızdan öğrenebilirsiniz. Merak ettiğiniz yada takıldığınız soruları yorum olarak belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım. İşte uzmanların sinir sıkışması hakkında belirtmiş olduğu açıklamalar;

 

Sinir sıkışması kemikler arasında ya da lifler arasında bulunan sinirlerin zedelenmesi kemikler ve diğer organlar tarafından baskıya uğraması sonucunda gelişir genellikle dirsekte sinir sıkışması, belde sinir sıkışması, ayak kemiklerinde sinir sıkışması (morton nöroma) El bileklerinde sinir sıkışması (karpal Tünel sendromu) şeklinde gelişir vücudun diğer yerlerinde de sinir sıkışmaları meydana gelebilir.

Bu nedenle tekrarlayan hareketlerden ve uzun süre aynı şekilde kalmaktan kaçının. Klavyeyi çok kullananlarda karpal tünel sendromu dar ve topuklu ayakkabı giyenlerde morton nöroma gelişebilir. Sinir sıkışmaları çok ağrılı olabilir Bel fıtığı da bir tür sinir sıkışmasıdır. Doğru beslenme ve egzersilerle sinir sıkışmalarından vücudunuzu uzak tutabilirsiniz. Sinir sıkışmalarının tedavisinde öncelikle ateller pedler gibi medikal malzemelerle tedavi yoluna gidilir.

Sonuç alınamazsa Antibiyotik takviyeli fizik tedavilere devam edilir bu da çözüm sağlamazsa cerrahi müdahale yapılır.

169 total views, no views today

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather
Filed in: Genel

No comments yet.

Leave a Reply